سئو وب سایت و افزایش رتبه وب سایت

خدمات سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت (SEO)

خدمات سئو و یا SEO، مجموعه فعالیت های مرتبط و متوالی است که با هدف بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام می شود. امروزه بسیاری از مدیران وب سایت ها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی آشنایی نسبتا خوبی نسبت با مفهوم سئو دارند و می دانند که هیچ وب سایتی بدون سئو و بهینه سازی سایت اصولی، نمی تواند آن طور که شایسته کسب و کارش است دیده شود و با کاربران و مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کند. بهینه سازی وب سایت شما در چند بخش اصلی مانند نحوه طراحی وب سایت و نحوه تولید محتوا و... انجام می شود که در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد. در این راستا "گروه نرم افزاری تیدار" در همه این مراحل با استفاده از آخرین متد روز دنیا و انجام آن با بالاترین کیفیت در کنار شما خواهد بود و شما را برای داشتن وب سایتی معتبر با حضور در تاپ سرچ گوگل، یاری می دهد.

اهمیت سئو یا بهینه سازی کردن سایت از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند و اهمیت بهینه سازی جایی به اوج خود می رسد که باز اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه و توجه می کنند؛ بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از سوی موتورهای جستجو مانند گوگل، این مسئله الزامی است که وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو و در رتبه های بالا قرار گیرد، لذا سئوی سایت و بهینه سازی آن، رمز موفقیت شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است و باید با انجام سئوی اصولی سایت خود، کاری کنید که جستجوی کاربران به سایت شما ختم شود. تجربه نشان داده بازدید بدست آمده از روش سئو، بر هر نوعی از روش های تبلیغ برتری داشته و هزینه کمتری بدنبال خواهد داشت.

طبق آمار، بزرگ ترین کانال ورودی مخاطبان به وب سایت شما، جستجو است. پس سئو و بهینه سازی وب سایت می تواند در افزایش ترافیک مرتبط و هدفمند شما تاثیر چشمگیری داشته باشد. اما سئو سایت باید با آگاهی کامل و به صورت اصولی انجام شود و اگر به دست افراد غیر حرفه ای سپرده شود، ممکن است نتیجه آن برعکس باشد. بهینه سازی سایت و انجام سئو برای وب سایت، یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین است که به برند و کسب و کار شما کمک شایانی می کند. با ارائه عملکرد مناسب در این حوزه، کم کم و به صورت طبیعی و سالم، ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو خصوصا گوگل دریافت می کنید.

پس از انجام اقدامات اولیه برای سئوی سایت خود، به چیزی بیش از یک استراتژی بازاریابی نیاز دارید تا رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل بهبود پیدا کند و تعامل شما با کاربرانی که وارد سایت شده اند، به بهترین شکل ممکن ایجاد شود و پیوند بخورد.

روند کلی شروع همکاری و اقدامات قابل انجام در خصوص شروع فرآیند سئوی سایت و بهینه سازی آن در گروه نرم افزاری تیدار:

در جلسات اولیه و مشاوره، تلاش ما این است که اصول کلی و مفهوم سئو را برای شما بازگو کنیم تا دید بازتر و وسیع تری نسبت به مبحث سئو پیدا کنید تا در ادامه و در صورت همکاری، بتوانید کار ما را نیز مورد ارزیابی قرار دهید. پس از بررسی و آنالیز دقیق، لیستی از کلمات کلیدی با اهمیت و مرتبط به حوزه کاری شما را به اتفاق استخراج، تهیه و تدوین خواهیم نمود. ساختار و محتوای سایت شما را متناسب با آخرین الگوریتم های موتورهای جستجو بهینه و بروز می کنیم؛ همچنین لینک سازی اصولی انجام می شود (لینک های داخلی و خارجی سالم).


تایتل تیدار مطالعه توضیحات زیر به شما کمک می کند دید بهتری نسبت مباحث سئو و بهینه سازی سایت و همچنین فرآیند کلی انجام آن بدست آورید. اما منظور از صحبت های بیان شده در چند خط بالاتر چیست؟

باید با یک برنامه ریزی دقیق و حرفه ای شروع نمود و بی گدار به آب نزد !

برای آنکه مطمئن شوید در مسیر درستی قدم بر می دارید و پول و زمان شما در بهینه ترین حالت ممکن صرف می شود، لازم است کار را با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی شروع کنیم. با استفاده از تحلیل و تدوین استراتژی سئو در اولین قدم، می توانید نقاط قوت و ضعف خود و رقیبان تان را به خوبی بشناسید و سپس با برنامه ریزی هدفمند، رتبه سایت خود را در یک بازه زمانی منطقی به طور پیوسته ارتقاء دهید.
اصلاحات لازم را در وب سایت شما اعمال خواهیم کرد تا از همه نظر با اصول استاندارد سئو و الگوریتم های موجود، همخوانی داشته باشد. کیفیت و عملکرد وب سایت شما نه تنها بر رتبه شما در موتورهای جستجوگر تاثیرگذار است، بلکه در ارتقای تجربه کاربر نیز موثر می باشد.

آنچه که مسلم است، افزایش ترافیک سایت باید کاملا به طور سالم و طبیعی انجام شود، در غیر این صورت شامل جریمه (پنالتی گوگل) خواهید شد که بعضا غیر قابل جبران است؛ لذا با سئوی اصولی، به مرور زمان موتورهای جستجو اعتبار بیشتری برای وب سایت شما قائل می شوند و ورودی سایت شما به صورت کاملا طبیعی و پایدار افزایش پیدا خواهد کرد. این اطمینان به شما داده می شود که ما بهترین و بروزترین تکنیک ها و استانداردهای بهینه سازی را برای وب سایت شما استفاده خواهیم نمود.

بهینه سازی ساختار داخلی وب سایت:

تیتر-تیدار بهینه سازی ساختار کدها و سورس وب سایت
تیتر-تیدار بهینه سازی محتوا با توجه به کلمات کلیدی مورد نظر و مرتبط (تولید و انجام سئوی محتوا)
تیتر-تیدار بهینه سازی آدرس دهی صفحات سایت
تیتر-تیدار رعایت و پیروی از الگوریتم های موتورهای جستجو

بهینه سازی ساختار خارجی وب سایت:

تیتر-تیدار رعایت تنوع در دامنه ها و بک لینک ها
تیتر-تیدار ایجاد بک لینک در مقاله های مرتبط (لینک سازی خارجی)
تیتر-تیدار بک لینک سازی توسط نیروی انسانی (نه ربات ها)
تیتر-تیدار مشاوره در مورد شبکه های اجتماعی و نحوه فعالیت و گرفتن سیگنال از شبکه های اجتماعی
تیتر-تیدار رپورتاژ آگهی
تیتر-تیدار و...

تحقیق جامع کلمات کلیدی:

تحقیق کلمات کلیدی مهمترین اقدامی است که بر پایه آن می توانیم استراتژی کسب و کار شما را تدوین کنیم. در صورتی که تحقیق کلمات کلیدی جامع و کامل باشد، علاوه بر کسب از شناخت بازار و رقبا، نیاز مخاطبان خود را هم می توانیم شناسایی و جهت برآورد کردن آنها برنامه ریزی نماییم. مهمترین اقدام پس از بررسی و تحقیق؛ دسته بندی و مرتب سازی کلمات کلیدی است تا بتوانیم نتایجی معنادار از آن استخراج کنیم. همچنین با استفاده از دسته بندی و جداسازی کلمات کلیدی اصلی و فرعی، می توانیم اولویت های خود را مشخص و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

تحلیل و بررسی وضعیت سئو داخلی:

وضعیت سئوی داخلی سایت شما با استفاده از ابزارهای تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. کسب شناخت از وضعیت فعلی سئوی سایت به ما کمک می کند تا هدف گذاری دقیق تری داشته باشیم. بررسی وضعیت لینک سازی داخلی، عنوان ها، تگ ها، متاتگ ها و محتوای هر صفحه صورت می پذیرد.

تحلیل و بررسی وضعیت سئو خارجی:

وضعیت سئوی خارجی سایت به خصوص کمیت و کیفیت لینک سازی ها باید بررسی شوند. در نتیجه این بررسی ها، لینک های بی کیفیت و اسپم شناسایی خواهند شد. همچنین وضعیت توزیع انکرتکست ها مورد بررسی قرار گرفته و اصلاحات لازم انجام می گیرد. در نهایت، بر اساس آن می توان برای لینک سازی و رپورتاژ آگهی برنامه ریزی نمود.

تحلیل وضعیت مهمترین رقبا:

شناخت نقاط ضعف و قوت رقبا به ما دید روشن تری نسبت به بازار رقابتی می دهد. در نتیجه می توانیم برنامه ریزی زمانی و مالی دقیق تری داشته باشیم و با آگاهی کامل وارد بازار رقابتی شویم.

برنامه ریزی برای لینک سازی:

لینک سازی مبحث بسیار حساسی در سئو است و در صورت اشتباه با جریمه گوگل مواجه خواهید شد. بنابراین باید طبق یک برنامه زمانی مناسب و هدفمند کار لینک سازی سایت انجام شود. در این مرحله، سایت هایی که لینک سازی در آنها برای سایت شما اولویت و تاثیر بیشتری دارد مشخص می شوند.

ارائه ایده های تولید محتوا:

پس از تحقیق جامع و بررسی دقیق کلمات کلیدی، ایده های کلی متنوع و هدفمندی بدست می آید تا با استفاده از آنها بتوانید برای تولید محتوای وبلاگی سایت خود برنامه ریزی خوبی انجام دهید. ضمنا قواعد سئوی محتوا می بایست در فرآیند تولید محتوا در نظر گرفته شود و به طور کامل رعایت نمود و از نظر سئو و مسائل ویراستاری نیز مورد بررسی قرار داد.

ارائه ساختار کلی صفحات:

اینکه در سایت خود چند صفحه باید داشته باشید و هر صفحه با چه کلماتی هدفگیری شود، پس از تحقیق کلمات کلیدی مشخص خواهد شد؛ لذا ساختار کلی صفحات و عناوین آنها که تلفیقی از کلمات کلیدی، اصول سئو و تجربه کاربری است، تعیین می گردد.

در این راستا گروه نرم افزاری تیدار با اتکا به دانش و تخصص نیروهای مجرب خود، آماده ارائه خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت به شما عزیزان و صاحبان کسب و کار می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نیز مشاوره رایگان درباره سئوی سایت خود، با ما تماس بگیرد.


از سئوالات رایج این است که " سئو و بهینه سازی سایت چقدر زمان می برد؟ "

در این باره می توان گفت که به طور میانگین، مدت زمان لازم برای کسب چند رتبه اول در صفحه نتایج گوگل بسته به موارد زیر متغیر و متفاوت خواهد بود:
تیتر-تیدار میزان رقابت در کلمات کلیدی مورد نظر و گستردگی استفاده از آن در هر رسته کاری
تیتر-تیدار پیشینه سایت مانند قدمت، بک لینک ها و به طور کلی اعتبار دامنه
تیتر-تیدار ساختار سایت، وجود مشکلات احتمالی و برنامه ریزی زمانی برای اصلاح آنها در درازمدت به منظور جلوگیری از افت شدید و ناگهانی
تیتر-تیدار استراتژی تولید محتوا

در نظر داشته باشید که فرایند سئو یک سیکل پیچیده و چند وجهی است و مانند یک بچه لازم است که به طور مداوم به آن رسیدگی شود و نیاز به مراقب و حفاظت دارد. در واقع مجموعه ای از فعالیت هایی مانند تولید محتوای منحصربفرد، انجام سئوی داخلی و سئوی خارجی (اقدامات خارج از سایت)، تحلیل و بهینه سازی مجدد و... است. در صورت توقف این فعالیت ها، ممکن است پس از گذشت چند ماه دچار ریزش شوید و از رقبای قدیمی خود جا بمانید؛ چه بسا رقبای جدید نیز وارد کار شوند و در نتیجه جایگاه شما را که برای آن بسیار وقت و هزینه صرف کرده اید، بگیرند؛ در نتیجه، این درست است که رسیدن به رتبه های اول گوگل یک مبحث مهم و اساسی ست، ولی مهم تر از آن باقی ماندن و حفظ و ارتقاء جایگاه خود در صفحات اول گوگل هست؛ چرا که رقبای فهیم شما بیکار نخواهند نشست! و این موضوع اهمیت سئو را دو چندان می کند.

با توجه به توضیحات فوق، پیش بینی می شود که با انجام فعالیت مستمر در بهینه سازی سایت، می توان طی مدت حداقل "سه الی شش ماه" در کلمات کلیدی و یا کلید واژه هایی با رقابت متوسط، به نتایج دلخواه در کسب رتبه های اول رسید.


شاید سئوال بعدی این باشد که، آیا سئوی سایت مان را خودمان انجام دهیم و یا برون سپاری کنیم، کدام روش بهتری است؟!

هر صاحب سایتی برای سئو سایت خود دو راه در پیش روی خود خواهد داشت:
الف) انجام سئو سایت توسط خودش
ب) واگذاری و برون سپاری خدمات سئو سایت به افراد متخصص

طبیعتا هر کدام از دو روش بالا معایب و مزایایی دارد، اینطور می توان گفت که اگر خودتان بخواهید سئوی سایت تان را انجام دهید، خب ابتدا شما می بایست هزینه و زمانی را برای آموزش سئو بگذارید و سپس حداقل چندین ماه به طور مداوم تمرین، آزمون و خطا کنید تا احتمالا به یک "شخص تازه وارد در حوزه سئو" تبدیل شوید؛ پس از آن می توانید سئوی سایت را خودتان انجام دهید (که البته ایرادی هم ندارد و خود نیز یک سیاست کاری است!) ولی در کیفیت انجام کار کمی ابهام وجود خواهد داشت.
در روش برون سپاری نیز مسلما هزینه ای را بابت خدمات سئو می پردازید اما از هزینه اصلی که همان " هزینه فرصت " هست جلوگیری می کنید و از رقبای خود عقب نمی مانید. اصولا افراد و یا شرکتهایی که به صورت تخصصی کار سئو انجام می دهند، در طول دوره کاری خود با مشاغل و سطح توقعات مختلف، ظرافت ها و ریزه کاری های بسیار روبرو شده اند و مسائل تلخ و شیرین زیادی را تجربه کرده اند؛ حالا آن تجربیات تبدیل به یک دانش سرمایه ای برای آن شخص شده و وی را به یک متخصص تبدیل کرده است؛ حال شما می توانید به راحتی از این دانش و تخصص با هزینه کمتر و منطقی (هم زمانی و هم ریالی) بهره ببرید و به هدف تان (که می تواند فروش بیشتر، ارتباط بیشتر، برند شدن، بیشتر دیده شدن و یا هر هدف دیگر باشد)؛ نزدیک شوید.
بنابراین به نظر می رسد هر شخص و یا سازمانی، می بایست با توجه به سیاست درون سازمانی، پتانسیل ها، امکانات و شرایط موجود خود در این باره تصمیم بگیرد و اقدام کند. به هر حال هدف نهایی اینست که وب سایت شما با هر موضوعی، در رتبه های اول گوگل قرار گیرد و منجر به افزایش فروش و بازدید بیشتر سایت شود.

 

گروه نرم افزاری تیدار، عضو مجازی و دیجیتالی شما...!

 

خدمات گروه نرم افزاری تیدار

 

گروه نرم افزاری تیدار عضو مجازی و دیجیتالی شما...!
2020 © Tidaar Group. All Rights Reserved