آموزش و پشتیبانی وب سایت

پشتیبانی سایت پشتیبانی سایت یکی از مهمترین بخش ها جهت بروز نگه داشتن سایت و یکی از عوامل مهم رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می باشد. نگهداری و بروزرسانی وب سایت یکی از مهمترین وظایفی است که مدیر یک وب سایت به عهده دارد. وب سایت مانند یک وسیله یا یک مکان می ماند! همان طور که می دانید اگر از یک مکان و یا یک وسیله به خوبی مراقبت نشود پس از مدتی آنها از قالب های استاندارد و حالت های اولیه خود خارج می شوند و شکلی نامناسب به خود می گیرند؛ این موضوع در مورد وب سایت نیز صدق می کند، یعنی اگر شما به صورت استاندارد داده پردازی ننمایید، سایت شما کیفیت اولیه اش را از دست می دهد و رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر تنزل می یابد.

به طور کلی نگهداری و پشتیبانی وب سایت شامل دو بخش است:

1- نگهداری و پشتیبانی فنی
2- نگهداری و پشتیبانی محتوایی

نگهداری و پشتیبانی فنی:

شامل مراقبت از وب سایت شما در قبال مشکلات احتمالی است که ممکن است روی دهد. همچنین در صورتی که مشکلات فنی وب سایت شما بحرانی نباشد در فرآیند پشتیبانی این مشکلات برای شما رفع خواهد شد.

نگهداری و پشتیبانی محتوایی:

شامل قرار گرفتن داده ها و محتویات در سایت که شامل اخبار، بروزرسانی قیمت کالاها و... می باشد که این مطالب باید درست و دقیق در سایت شما قرار گیرند در غیر این صورت باعث بروز مشکلات برای شما و مشتریان شما خواهد شد. اگر یک مدیر وب سایت بخواهد به تنهایی تمامی این مراحل را انجام دهد، هم باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشد و هم بتواند اطلاعات خود را در این زمینه بروزرسانی نماید که تمامی این کارها هم زمان بر است و هم تجربه و علم کافی نیاز دارد. گروه نرم افزاری تیدار با نیروهای مجرب و متخصص خود می تواند نیازهای شما را در این زمینه برآورده سازد.

خدماتی که این گروه نرم افزاری در زمینه پشتیبانی به شما ارائه می دهد عبارتست از:

1- مشکل شما مبنی بر نداشتن منابع کافی برای استخدام نیرویی که فعالیت های مربوط به وب‌ سایت شما را بر عهده گیرد رفع می شود همچنین شما بر کسب و کار خود تمرکز می کنید و از بابت وب‌ سایت دیگر نگران نخواهید بود.

2- یک تیم متخصص، پشتیبانی فنی مسائل شما را بر عهده خواهد گرفت و شما نگران اتفاقاتی که برای وب‌ سایت تان روی می دهد نخواهید بود.

3- طرح های گرافیکی مورد نیاز شما به وسیله‌ کارشناسان طراح ما انجام و ظاهر وب‌ سایت شما از حالت زیبای خود خارج نخواهد شد.

4- کارشناسان محتوایی ما، به تولید محتوای مورد نیاز شما خواهند پرداخت؛ البته گاهی ممکن است موضوع وب‌ سایت شما با تخصص کارشناسان محتوایی ما همخوانی نداشته باشد که در این صورت شما را، راهنمایی خواهیم کرد.

5- تولید صفحات وب، طراحی صفحات، تصاویر، اسلایدها، مراقبت از ورود استاندارد محتوا، رعایت اصول سئو و بهینه‌ سازی سایت برای موتورهای جستجو و... تماما به عهده ما خواهد بود.

6- جابجایی وب سایت و انتقال آن به هاست جدید در صورت نیاز.

7- تهیه نسخه پشتیبانی از وب سایت (پشتیبان گیری (BackUp) از فایل ها و پایگاه های داده اهمیت بالایی دارد. هر مشکل احتمالی چه به هنگام بروز رسانی و چه مشکلات به دنبال حملات به سرور ممکن است به از دست رفتن آپدیت های سایت منجر شود؛ به همین منظور یکی از مهمترین خدمات پشتیبانی سایت، پشتیبان گیری از وب سایت بصورت دوره ای و یا روزانه ارائه می گردد).

و...

چرا نگهداری سایت خود را به گروه نرم افزاری تیدار بسپاریم؟

گروه نرم افزاری تیدار با دارا بودن نیروهای متخصص و اشراف به مباحث نگهداری و پشتیبانی، وب سایت شما را در رسیدن به اهداف کسب و کارتان یاری می کند. ما با تلفیق گنجینه ای از فرآیندها و تجارب حرفه ای کسب ‌و کارهای گوناگون، و با استفاده از فناوری های روز، پشتیبانی کامل ارائه کرده و شما را در بهبود کسب و کارتان یاری می‌ رساند.

*** تغییر استراتژیک و تغییر بخش های اصلی وب سایت تا افزودن و ویراستاری محتویات وب سایت تخصص ماست و ما می دانیم که چگونه بایستی ساز و کارهای کسب و کار دیجیتال را فراهم نمود و همچنین با شناخت دقیق رقبا و همکاران، پیشنهادات سازنده ای را جهت پیشی گرفتن شما در فضای مجازی ارائه خواهیم نمود و شما را در رسیدن به فروش بیشتر و محبوبیت لازم راهنمایی خواهیم نمود ***


تایتل تیدار درباره پشتیبانی سایت بیشتر بخوانیم تا بیشتر بدانیم:


نگهداری و بروزرسانی وب سایت چیست؟

وب سایت هایی که دارای بخش مدیریت می باشند، قابلیت افزودن مطالب جدید و ویرایش مطالب قبلی را مهیا می سازند، به اینگونه وب سایت ها، سایت های دارای کنترل پنل مدیریت یا سایتهای داینامیک می گویند. یک سایت با هر قابلیتی، بدون محتوا هیچ ارزشی ندارد و محتوای یک سایت تا چند صد برابر نرم افزار وب سایت ارزش دارد. بیشترین هزینه وب سایت، نگهداری و افزودن محتوا و بروزرسانی آن می باشد. همچنین با تمام تلاش برنامه نویسان جهت ساده سازی بخش های مدیریتی سایت های داینامیک، ولی باز هم دانستن تکنیک ها و دانش فنی برنامه نویسی و گرافیک، به داشتن وب سایتی استاندارد و زیبا بسیار کمک می کند. جهت رضایت مشتریان و دسترسی به خواسته های آنها برخی شرکت ها وظیفه نگهداری وب سایت را به عهده می گیرند.

انواع نگهداری و بروز رسانی وب سایت

نگهداری و بروزرسانی و پشتیبانی هر سایت با توجه به نوع آن سایت، میزان محتوای مورد نیاز، آیتم ها و ماژول های موجود در آن و حساسیت زمانی مورد نیاز کارفرما متفاوت با یکدیگر بوده و در برآورد هزینه نگهداری سایت دخیل هستند. به عنوان مثال سایت های خبری با افزودن تعداد خبر بالا جهت اجرای عملیات ویراستاری و محتوا سازی با سایت های تجاری و صنعتی متفاوت هستند. بنا به نوع وب سایت، خدمات نگهداری و بروزرسانی وب سایت بر اساس استراتژی مورد درخواست کارفرما تغییر کرده و معمولا سایت های تجاری کوچک هزینه نگهداری و پشتیبانی کمتری به نسبت فروشگاه ها و سایت های سازمانی خواهند داشت. در بیشتر موارد بروزرسانی وب سایت تنها افزودن محتوای مورد نظر کارفرما نیست و در کنار محتوا سازی، گرافیک های متناسب و آیتم های صوتی و تصویری و عناصر بصری نیز در مراحل کار قرار گرفته و در نتیجه وب سایت نگهداری شده بهینه تر و استاندارد تر خواهد شد.

رابطه نگهداری و بهینه سازی سایت (سئو)

فرآیند نگهداری و پشتیبانی و بروزرسانی سایت با فرآیند بهینه سازی سایت بسیار همپوشانی داشته و می توان این دو بخش را با یکدیگر ترکیب نمود. سئو و بهینه سازی سایت در واقع آماده سازی وب سایت جهت محبوب شدن در موتورهای جستجو می باشد. محبوبیت در موتور جستجو به این معناست که محتویات وب سایت از طریق جستجو در موتورهای جستجو قابل دسترسی بوده و در نتایج اولیه جستجو، نمایش داده می شوند. بدین ترتیب تعداد بازدیدهای وب سایت افزایش یافته و به دلیل افزایش حجم بازدیدها مسلما میزان فروش و عرضه خدمات و محصولات آن سایت نیز افزایش می یابد. هزینه بهینه سازی وب سایت با توجه به میزان درخواست مشتری و نوع وب سایت متفاوت بوده و معمولا در صورت درخواست بهینه سازی و بروزرسانی وب سایت، هزینه بسیار مطلوب تر و از نظر کارفرما قابل توجیه می باشد.

 

گروه نرم افزاری تیدار، عضو مجازی و دیجیتالی شما...!

 

 

خدمات گروه نرم افزاری تیدار

 

گروه نرم افزاری تیدار عضو مجازی و دیجیتالی شما...!
2020 © Tidaar Group. All Rights Reserved